yazıyı renkli yapma, büyültme, ortalama (bilmeyenler için)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

yazıyı renkli yapma, büyültme, ortalama (bilmeyenler için)

Mesaj  Admin Bir Ptsi Ağus. 18, 2008 12:00 am

Yazıyı renkli yapma

Üstte SAĞdan 5. kutucuğa tıklayın sonra kırmızı-mavi-sarı-mor istediğinizi seçin
kırmızıyı seçelim
[co.lor=RED][/RE.D] (co ile lor, re ile d arasında nokta yok kodlar gözüksün dıye ben koydum ok noktasız çıkıcak)
bu kod çıkıyor. şimdi bu iki kodun arasına yazmak istediğimiz şeyi yazalım örneğin www.dagli.forum777.com işte oldu kırmızı oldu.

Yazıyı büyültme

Üstte yine SAĞdan 6. kutucuğu seçiyoruz ve ne kadr büyük olması gerektiğine karar veriyoruz.. Örneğin "Büyük" seçeneğini seçtik.
[si.ze=18][/si.ze](si ile ze arasında nokta yok kodalr gözüksün diye ben koydum yoksa noktasız çıkıcak)
bu kod çıkıyor karşımıza şimdi de bu kodun ortasına yazalım www.dagli.forum777.com işte oldu yazımız büyüdü.

Yazıyı ortalama

Üstte SOL dan 6. kutuya bir (1) kez tıklıyoruz.Diğerlerinde olduğu gibi yazı yazdığımız sayfanın en altında "[.center]" bu ifade çıkıcak aynı kutuya tekrar tıladığımızda yine altta "[/center]" bu ifade çıkıcak yani baktığımızda ifademiz
[cen.ter][/cen.ter](aralarında nokta yok]
bu olacak. Ortalamak istediğimiz yazıyı bu iki ifadenin ortasına yazın veya yapıştırın. Örneğin "www.dagli.forum777.com HERTELDEN muhabbet" yazısını oralayalım
www.dagli.forum777.com HERTELDEN muhabbet
işte oldu.

Hepsini beraber yapmak için (yani RENKLİ,ORTADA,BÜYÜK)
kodlarımız:
renkli olması için [color:3793=re.d](noktalar yok)
ortada olması için [cen.ter][/cente.r](noktalar yok)
büyük olması için (noktalar yok)

"www.dagli.forum777.com" yazısını hem büyük, hem ortada, hemde renkli yapalım.

1- En içteki kodlarımız renk kodları bunların ikisinin arasına yazıyı yazalım[color:3793=r.ed][/co.lor]

2- [color=red]www.dagli.forum777.com

3- Şimdi büyük yapmak için büyültme kodlarını yazalımen dişa [siz.e=18][co.lor=red] [/c.olor][/siz.e]

4- Tekrar yazıyı yazalım (aslında silmeden etraındakileri kopyalayarak yapılır ama göstermek için böyle yapıyorum Smile) www.dagli.forum777.com

5- Şimdi sıra ortalama kodunda bu iki kodu yadığımız kodların en dışına yazıcaz [ce.nter][siz.e=18][col.or=red] [/co.lor][/si.ze][/cen.ter](noktalar yok

6- En sonuna geldik artık yazımız hem büyük, hem renkli, hem ortada oldu
www.dagli.forum777.com

EMEĞE SAYGI

Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://dagli.forum777.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics